Záclony a povlečení aneb jak si doma vyhrát s bytovými textiliemi?

Ať už si zařizujete nový domov, nebo máte pocit, že váš stávající potřebuje změnu, je třeba počítat s většími investicemi. To ovšem neplatí v případě, když chceme dodat interiéru novou tvář. Bytový textil dokáže zázraky, a přitom nemusíte sahat hluboko do peněženky. Jak na to?

Změňte styl bydlení během okamžiku

Bytové textilie, jako jsou deky, přehozy, dekorační polštářky a koberce dokáží vtisknout interiéru osobitý ráz. Jednotlivé prvky můžeme libovolně kombinovat a obměňovat, díky čemuž změníme náladu pokoje, kdykoliv se nám zamane. Ale i zde platí, že všeho moc škodí. Proto bychom se při dekorování domova měli řídit vhodnou kombinací barev a vzorů, aby výsledek nebyl přeplácaný. Vsadíme-li na osvědčený tón v tónu, získáme elegantní, útulný a příjemný domov, jenž bude působit upraveně a uceleně.

Inspirace v přírodě

Poslední dobou je velmi IN přírodní styl a zemité tóny. Pokud přemýšlíte nad vhodnou dekorací oken, rozhodněte se pro vzdušné voálové záclony v bílém provedení, které velmi dobře ladí se zelenými květinami a závěsy v tlumených barvách. Dejte přednost jemným vzorům a čistým liniím, jež opticky zvětší a prosvětlí prostor. Co se týče závěsů, vybíráme buď dekorační poloprůsvitné, nebo praktické stínicí, tzv. blackout. Ty jsou tvořeny několika vrstvami látky, aby se dosáhlo požadovaného zatemnění až 90 %.

Neobávejte se kontrastů

V ložnici se díky časté výměně povlečení můžeme doslova vyřádit. Tato místnost je zpravidla vyvedena v pastelových odstínech, proto se nemusíme bát sáhnout po výrazných barvách a vzorech lůžkovin. I pro tento rok vedou květinové vzory a geometrické tvary, které je vhodné doplnit jednobarevnými dekoračními polštářky a plédy. Případně si ladění ložnice můžeme upravit podle aktuálního ročního období a přizpůsobit mu vzor povlečení a dalších dekorativních předmětů.


22.7.2021

Doporučené odkazy

AC Heating - tepelná čerpadla
Nabízíme tepelná čerpadla vzduch-voda pro vytápění, vybavená inverterem-frekvenčním měničem, ...
Evora CZ, s.r.o.
Moderní technologie pro větrání a vytápění rodinných domů a budov, zdravotechnika, centrální ...
M.T.A. dodavatel materiálů pro dřevostavby
Obchodní společnost specializující se na dodávky konstrukčních, izolačních, těsnících a ...

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy