Špetka inspirace, která se vám bude hodit při zařizování dětského pokoje

Dětský pokoj je unikátní místo, které se využívá k mnoha různým účelům. Zatímco v ložnici především spíme a v kuchyni připravujeme jídlo, dítě si ve své místnosti hraje, odpočívá, sbírá nové vědomosti při učení – a to je teprve začátek. V každém případě jsou to pádné důvody, proč brát zařizování ještě o něco důsledněji než jindy.


C:\Stahujeme\topravebydleni.cz_interie_cz_uvodni.jpg

Uspořádání prostoru ovlivňuje dětskou psychiku

Prostředí, ve kterém se pohybujeme, má poměrně velký vliv na to, jak se cítíme. V případě dětského pokoje to platí úplně stejně. Berte proto na vědomí, že vše, co se v dané místnosti nachází, má na dítko určitý dopad. Platí to pro hračky i tapety na zdi.


Ke vlivu prostředí na dětskou psychiku je třeba přistupovat s respektem a zároveň se nebát jej využít při formování charakteru dítěte. Chcete-li v něm například podpořit kreativitu, dejte mu šanci, aby mohlo v pokojíčku tvořit bez obav, že se něco ušpiní. 


A naopak - pokud doma máte neposedu, zklidníte ho pomocí tlumenějších odstínů. Stěny rozhodně nezahalujte do zářivě červené či oranžové. Vymalujte pastelovými barvami a v podobném duchu vyberte závěsy a ostatní textilie. Otevřený prostor rozdělte do několika menších sektorů. V místnosti by měla panovat klidná a pomalá atmosféra.

Od kdy dítě potřebuje vlastní pokoj?

Ve věku do dvou až tří let si dítko vystačí s hracím koutkem a blízkost rodičů. Jakmile trochu povyroste a dostane se do „školkového“ věku, začne toužit po vlastním světě plném barev, pohádkových bytostí a dalších věcí, bez kterých by dětský pokojíček nemohl být kompletní.


C:\Stahujeme\topravebydleni.cz_interie_cz_01.jpg

Důležité je, co chce dítě

Je třeba přijmout fakt, že děti na interiérový design pohlíží z úplně jiného úhlu. Rodiče by měly názory potomků respektovat a řídit se podle nich při výběru nábytku, dekorací i barev. Na jejich bedrech však zůstává bezpečnost a funkčnost jednotlivých prvků.


28.5.2021

Doporučené odkazy

Plancher, s.r.o.
Společnost Plancher s.r.o. se specializuje na prodej a pokládku podlahových krytin, renovace ...
SCHIEDEL-komínové systémy
Společnost SCHIEDEL, a.s . je předním výrobcem komínových systémů na českém trhu s více než ...
Knauf Insulation
Světový výrobce a dodavatel izolací se širokou škálou výrobků splňujících požadavky na energetickou ...

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy