Vybavujete nový byt nebo dům? Poradíme vám, jak na to

„Minulý víkend jsem strávil na nákupech. Hledal jsem sedačku, nábytek a světla do svého nového bytu. Chci ho mít pěkný, mám nějakou hrubou představu a doufám, že mě během nákupů něco trkne do očí. Po hodinách strávených v několika obchodech si ale začínám uvědomovat, že to nebude tak jednoduché, jak jsem si doteďka myslel. Většina věcí se mi vůbec nelíbí a ty, co mě zaujmou, zase obvykle stojí dost peněz. Víc, než umožňuje můj rozpočet. Zcela vyčerpaný se tak vracím s prázdnýma rukama domů, navíc s děsivým pocitem toho, že celý proces mě za pár dní čeká znovu. Budu tentokrát úspěšnější?"

Nechte si poradit

Podobných příběhů jako ten, který jste před chvílí dočetli, jsou u nás stovky. Možná jej právě prožíváte také vy. Vybavit holý byt nebo dům s omezeným finančním rozpočtem a tak, aby výsledný efekt stál za to, není vůbec jednoduché. Zároveň to ale není nemožné. Nebojte se požádat o pomoc odborníka. Člověka, který pro vás připraví návrh interiéru na míru. Umístí nábytek, vybere kuchyň, poradí s osvětlením i podlahami. Veškeré prvky barevně sladí. To vše s přihlédnutím k vašemu rozpočtu. Celkové náklady budou v tomto případě podstatně nižší, než kdybyste vše dělali svépomocí.

Design, design a zase jen design

Bojíte se, že svěřením návrhu třetí osobě ztratíte nad věcmi kontrolu? Že nebudete moci ovlivňovat vzhled vašeho domova? Pak tyto obavy pusťte z hlavy. Profesionální bytoví designéři pracují pro vás, ne pro sebe. Nesnaží se z vaší zakázky získat co nejvyšší provizi, ale pracují tak, aby naplnili vaše představy a požadavky. Neustále s vámi komunikují, naslouchají vašim požadavkům a v kombinaci se svými odbornými znalostmi vytváří interiéry, které jsou dokonalé po estetické i funkční stránce. Musíte jen dobře vybrat designéra.

Oslovte více firem, dejte na doporučení

Nyní přirozeně vyvstává otázka, jak onoho dobrého designéra vybrat. Zde platí více než kdekoliv jinde - důvěřuj, ale prověřuj. Nechte si vypracovat nezávazné návrhy od více firem, porovnejte jejich nabídky a rozhodujte se minimálně mezi dvěma nebo třemi variantami. Pokud vybavujete byt, s největší pravděpodobností máte kamarády či známé, kteří to stejné dělali dříve. Zeptejte se jich, nechte si poradit. Určitě nic nepodceňte.

Nezapomínejte, že dobře navržené prostory udělají váš život lepší. Nenechte proto nic náhodě a svěřte se do rukou odborníka. Ti nejlepší designéři vám v závěru spolupráce dokonce navrhnou vhodné dekorace. Perfektní domov máte na dosah ruky. Začněte s jeho tvořením ještě dnes.


16.1.2014

Doporučené odkazy

Evora CZ, s.r.o.
Moderní technologie pro větrání a vytápění rodinných domů a budov, zdravotechnika, centrální ...
SLAVONA - tradiční český výrobce oken a dveří
Tradiční český výrobce dřevěných oken a dveří , zaměřuje se na výrobu eurooken pro ...
M.T.A. dodavatel materiálů pro dřevostavby
Obchodní společnost specializující se na dodávky konstrukčních, izolačních, těsnících a ...

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy