Odvlhčovače a zvlhčovače vám umožní mít vlhkost pod kontrolou

V celé řadě interiérů mohou vznikat poměrně zásadní problémy s vlhkostí vzduchu. Lépe řečeno, nevhodná vlhkost vzduchu znamená tvorbu problémů, které negativně ovlivňují naše zdraví. Pokud je vlhkost příliš vysoká, tvoří se plísně. Pokud je vzduch zase příliš suchý, vysušují se naše sliznice a jsou náchylnější k virovým onemocněním. V těchto situacích se vyplatí sáhnout po odvlhčovačích nebo zvlhčovačích, případně také po čističkách vzduchu.

Odvlhčovač s ionizací

Pokud se nejprve podíváme na odvlhčovače, tak jejich primární funkcí je samozřejmě odstranění přebytečné vlhkosti ze vzduchu. Takový odvlhčovač vám dokáže odebrat ze vzduchu i několik litrů vody za jeden den. Kromě toho dokáže také zlepšit kvalitu vzduchu díky ionizaci, protože řada odvlhčovačů obsahuje také ionizátor.

Příliš suchý vzduch?

Pokud máte opačný problém, a tedy příliš suchý vzduch, také zde existuje řešení. Říká se mu zvlhčovač vzduchu, přičemž ke zvlhčování používá různé způsoby. Typicky zvlhčuje vzduch v místnosti s využitím:

·         Vody

·         Zvlhčovacích olejů

Nemusí tedy využívat ke zvlhčování pouze vodu, ale také esenciální oleje. Záleží na konkrétním modelu, který zvolíte. U esenciálních olejů se potom můžete těšit také z provonění interiéru, takže vlastně slouží také k aromaterapii.

Pro vzduch bez alergenů

Zatímco odvlhčovače a zvlhčovače vám umožní kontrolovat vlhkost místnosti, potom je tady ještě přístroj, který je určen k celkovému zlepšení kvality vzduchu. Je to samozřejmě čistička. Ta dokáže pohltit nejrůznější alergeny v prostoru, jako jsou třeba pyly nebo póry plísní.

V současné době existuje na trhu velké množství pokročilých přístrojů, které využívají moderní technologie. Některé čističky vzduchu dokonce už nepotřebují ani náročné čištění filtrů, protože fungují na elektrostatickém principu. Pokud si tedy chcete maximálně usnadnit provoz, můžete zvolit právě takovou čističku.


12.3.2021

Doporučené odkazy

Evora CZ, s.r.o.
Moderní technologie pro větrání a vytápění rodinných domů a budov, zdravotechnika, centrální ...

Notice: Undefined offset: 1 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Notice: Undefined offset: 2 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy