Nadčasové bydlení jako investice do budoucna

Zařizujete či rekonstruujete nový byt? Chcete, aby byl dokonalý, útulný a příjemně se vám v něm bydlelo i za pár let? Vybírejte do interiéru takové prvky, které nepodléhají času a dobovým trendům. Neřiďte se módními novinkami, nadčasový design oceníte i po delší době. Promyšlený interiér se vám vyplatí i jako investice do budoucna. Tipy jak si zařídit a vybavit nadčasový byt či dům přináší hlavní architekt z ateliéru Kamarumah, Ing. arch. Petr Reksoprodjo.

Aktuální módní trendy v oblasti designu jsou vždy velmi lákavé a atraktivní, pokud se ovšem zamyslíte, zda se vám budou líbit i za pár let, pravděpodobně přijde zaváhání. Dokonalý a moderní byt si však můžete pořídit i bez stresu, že zrovna nejdete s módní vlnou a výsledek oceníte i po letech.

„Důležitými prvky nadčasových interiérů jsou materiály a povrchy, které v interiéru použijete. Dlouhodobě se osvědčují zejména přírodní materiály, které jsou i po delší době často atraktivnější v porovnání s nejnovějšími umělými „trendy" materiály. A přesto takové interiéry nemusí být považovány za konzervativní, nebo rustikální. Mezi přírodní materiály patří např. i beton, kovy a sklo, tedy materiály, které se hojně vyskytují v těch nejmodernějších interiérech. Pokud chcete skutečně nadčasový byt, zvolte střídmost a jednoduchost. Pokuste se nepodléhat bytovým trendům v podobně zdobných, složitých tvarů a dekorů. Ty se často rychle omrzí a okoukají," říká Ing. arch. Petr Reksoprodjo z Kamarumah. V moderních interiérech často nahrazují dekor právě textury přírodních materiálů jako je kresba dřeva, mapy na podhledovém betonu nebo textura kamene apod.

Obecně je vhodnější sestavit pevné části interiéru v neutrálnějších a jednodušších materiálových kombinacích. Ve chvíli, kdy máte sladěnou základní materiálovou skladbu interiéru, tedy povrchy stěn, podlah, obklady a dlažby, případně nábytek, přichází na řadu doplňky a dekorace. Zde můžete popustit uzdu fantazii a nebát se i výraznějších prvků a interiér individualizovat. Tyto doplňky a dekorace se jistě také časem okoukají, ale jejich výměna v budoucnu nebude natolik nákladná, jako celková úprava interiéru. „Samozřejmě že je mnohem jednodušší výměna ručníků a dalších koupelnových doplňků, než složité vysekávání koupelnové listely z obkladu," doplňuje architekt Reksoprodjo z ateliéru Kamarumah.

Pokud si na nadčasový design netroufnete sami, vyhledejte odborníka v oboru. „Lidé dnes utratí více za servis svého automobilu či za krátkodobé dovolené, než za profesionála, který jim pomůže s vlastním bydlením, ve kterém stráví většinu svého života," uzavírá svůj komentář Ing.arch. Petr Reksoprodjo. Přeci jen pokud s interiéry nemáte dostatek zkušeností, hrozí, že výsledek nebude dle vašich očekávání a do budoucna se neubráníte nutnosti dalších zbytečných investic.

www.kamarumah.com  


8.10.2013

Doporučené odkazy

Plancher, s.r.o.
Společnost Plancher s.r.o. se specializuje na prodej a pokládku podlahových krytin, renovace ...

Notice: Undefined offset: 1 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Notice: Undefined offset: 2 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy