Jak vybrat lustry do kuchyně, koupelny a obývacího pokoje

Správné osvětlení hraje velmi důležitou roli v tom, jak se doma cítíme. Nepodceňujte výběr lustrů do místností, ve kterých trávíte většinu času. Když tedy nespíte. V tomto článku vás provedeme nákupem svítidel do kuchyně, obývacího pokoje a koupelny. Nechte se inspirovat.

Kuchyň

Kuchyň je rájem každé hospodyňky. Tráví tu spoustu času a vytváří dobroty, které uspokojují chuťové buňky celé rodiny. Lustr tvoří zpravidla hlavní zdroj osvětlení, ale ne jediný. Velmi oblíbené jsou také bodovky zabudované přímo nad linkou, aby paní domu dobře viděla na všechny ingredience. Ale vraťme se k lustrům. Úžasně stylově vypadají ty zavěšené nad kuchyňským stolem. Nepsané pravidlo říká, že byste ho měli umístit zhruba 80 cm nad stůl. Počítejte s tím.

Obývací pokoj

V obývacím pokoji si užíváte volno, relaxujete. Když k vám zavítá návštěva, berete ji právě sem. Lustr v této místnosti by vás měl do určité míry reprezentovat. Při výběru se řiďte svou intuicí a pečlivě pozorujte, zda se vybraný kousek hodí ke zbytku interiéru. Někoho možná osloví moderní svítidla z křišťálu a jiného zase klasické retro lustry s mozaikou. Záleží pouze na vašem vkusu. Inspirujte se například na stránkách Profisvitidla.cz.

V případě, že vaše srdce vzplane pro závěsný lustr, myslete na nejvyšší členy rodiny. Lustr by se měl pohupovat ve výšce okolo dvou metrů. Jako kontrola vám poslouží výška dveří. Přesně do takové úrovně byste ho měli umístit.

Koupelna

Pozor. Tady hraje vedle estetické stránky velkou roli také ta praktická. V koupelně se češete, líčíte, holíte a na všechno potřebujete dostatečně vidět. Pouze s lustrem si zde nevystačíte, hledejte doplňkové osvětlení také k zrcadlu.

Do koupelen se jednoznačně nejvíce hodí stropní svítidla. Zvolit si můžete hranaté nebo oválné, záleží na vás, který tvar vám je příjemnější. Při nákupu nezapomínejte především na své bezpečí. Hledejte údaj o IP (stupeň krytí), ten vám jasně ukáže odolnost proti vlhkosti. Do koupelny tedy doporučujeme vybírat svítidla s krytím od IP44.

Pokud si s výběrem nevíte rady, zeptejte se na názor profesionálů. Na stránkách Profisvitidla.cz můžete za tímto účelem využít online chat. Vyzkoušejte to.


13.3.2017

Doporučené odkazy


Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Notice: Undefined offset: 1 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Notice: Undefined offset: 2 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy