Ověřte si v databázi akreditací MŠMT kvalitu vašeho kurzu

Chystáte se absolvovat rekvalifikační kurz a změnit své pole působení? Správné rozhodnutí! Nemá cenu zůstávat v práci, která vás nebaví, nebo se trápit tím, že nemůžete najít zaměstnání ve svém oboru. Nikdy není pozdě začít se učit něčemu novému.

Rekvalifikačních kurzů v ČR probíhá celá řada, najdete je téměř v každém okresním městě. Otevírají se podle toho, po čem je zrovna poptávka, takže je možné, že aktuálně nenarazíte přesně na to, co hledáte. Buďte ale trpěliví, kurzy se otevírají postupně. A nezapomeňte si je vybírat i podle kvality.

Proč je důležité vybrat si kurz s akreditací

V prvé řadě byste si měli vybrat kurz u instituce nebo osoby, jež disponuje akreditací MŠMT. Po absolvování takového rekvalifikačního kurzu totiž obdržíte certifikát o jeho absolvování. Na základě tohoto certifikátu pak můžete směle žádat o zaměstnání v daném oboru, protože máte skutečné potvrzení o vzdělání v instituci, již akreditovalo MŠMT.

Jak zjistit, zda je kurz akreditovaný

Školitelé se získanou akreditací obvykle velmi rádi pochlubí. Pokud tuto informaci nikde nemůžete dohledat, nebo si prostě jen chcete ověřit, že se nechlubí cizím peřím, je vám k dispozici online databáze akreditací MŠMT. V ní si lze vyhledat záznamy buď podle názvu společnosti, nebo podle názvu programu.

Podle čeho si ještě vybírat kurz?

Samozřejmě podle toho, co vás baví, a zejména podle jeho náplně. Vyžádejte si osnovu kurzu, neváhejte se už předem zeptat, co vás čeká. Informujte se také o době a místě konání kurzu, abyste věděli, zda budete schopní se tam v daný čas dopravit. Počítejte s tím, že budete muset velkou část práce odvést doma. Jste dospělí, nikdo vás nebude nutit studovat, jestliže se však chcete něco naučit, měli byste se do toho pustit s veškerou vervou. Nový život s novým zaměstnáním už na vás čeká. A odstartuje ho právě kurz akreditovaný MŠMT.


20.12.2021

Doporučené odkazy

Knauf Praha, s. r. o.
Společnost Knauf Praha, s. r. o., působí na českém trhu v oblasti výroby a prodeje ...
SMOLA Josef ING. ARCH. - autorizovaný architekt
Dlouhodobě se věnuje problematice bydlení, individuálním návrhům domů, včetně tvorby interiérů a ...
Evora CZ, s.r.o.
Moderní technologie pro větrání a vytápění rodinných domů a budov, zdravotechnika, centrální ...

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy