Krémová injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream® zamezí vzlínající vlhkosti

Vlhkost zdi není nic příjemného. Šikovným pomocníkem je v tomto případě krémová injektáž zdiva.

Proč krémová injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream® 

Tento postup se týká odvlhčení zdiva v případě příčiny dožilosti nebo absence vodorovné hydroizolace. Tyto důvody mohou vést ke vzniku vlhkosti ve zdivu. Pak je vhodná injektáž zdiva krémová AquaStop Cream®.

 


AquaStop Cream® je silanový emulzní krém, který má vysokou primární hustotu, značnou viskozitu a nemá tendence během plnění unikat netěsnostmi nebo nekompaktním zdivem. Jakmile jsou vrty naplněny krémem, začne se postupně a pomalu měnit na jemný hydrofobní gel a kapalinu s velice nízkou viskozitou. Proměnný proces probíhá během několika týdnů a díky tomu může aktivní látka spolehlivě a snadno proniknout do pórů i nejmenších skulinek stavebního materiálu, které mají nižší nasákavost.

 

Hydroizolační clona ve zdivu nevzniká ihned, v době injektáže, ale v určitém časovém horizontu. Celistvý hydroizolační pás se ve zdivu vytvoří v rozmezí 2-6 týdnů. Zdivo má tak možnost napouštět se postupně od vrtů všemi směry. Díky pomalému rozpouštění napustí aktivní látka obsažená v emulzi zdivo v jeho celé hloubce, šířce i výšce. Díky slučitelnosti injektážní emulze s vlhkým prostředím je proces, při kterém clona vzniká, rovnoměrný a díky tomu i spolehlivý. Tato vlastnost je tak jedinečná a dodává krému obrovskou výhodu. Díky těmto vlastnostem také není potřeba vrty nijak naklánět a lze využít i průběžné nebo přechodové ložní spáry ve zdivu. Velmi důležitou vlastností je fakt, že při postupném nasycování zdiva nedochází k úniku běžnými netěsnostmi spár, které se nacházejí ve zdivu. 

 

Systém AquaStop Cream® je vhodnou volbou i pro kamenné nebo smíšené zdivo. Tento systém uvítá i vyšší proceduální vlhkost ve zdivu, ta se totiž stane nosičem vysoce koncentrované aktivní látky.



14.11.2022

Doporučené odkazy

M.T.A. dodavatel materiálů pro dřevostavby
Obchodní společnost specializující se na dodávky konstrukčních, izolačních, těsnících a ...
Knauf Insulation
Světový výrobce a dodavatel izolací se širokou škálou výrobků splňujících požadavky na energetickou ...

Notice: Undefined offset: 2 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy