Do přírody s elegancí - vstupte posuvnými dveřmi

Bývá příjemné vstoupit z domu rovnou na zahradu. A než se s přírodou osobně seznámíte, můžete si ji prohlédnout ještě z pokoje, třeba s hrnkem kafe v ruce.
Balkonové dveře - francouzská oknaBalkonové dveře - francouzská oknaSklopně odsuvné posuvné dveřeSklopně odsuvné posuvné dveřeNový dělený práh posuvných dveříZdvižně posuvné dveře - HS portál Zdvižně posuvné dveře - HS portál Zdvižně posuvné dveře - HS portál

A abychom si mohli venkovní prostředí z komfortu pokoje prohlédnout opravdu dobře, zvolíme například velká okna. Když však zatoužíme s přírodou co nejkratší cestou splynout, okna nám v tom budou spíš bránit. Pokud tedy není naším koníčkem skákání z oken. Potřebujeme tedy dveře. A i tady si můžeme zvolit: klasické otevíratelné okno, často označované jako francouzské , nebo některou z variant posuvných dveří.

O posuvných dveřích se občas říká, že nebývají bezpečné. Když však uvážíme, že si je můžeme nechat zasklít bezpečnostními skly, pak podobné fámy pozbývají smyslu. A jen pro úplnost - bezpečnostní skla se (stejně jako okna) osazují skly s nízkým součinitelem prostupu tepla (trojskla Ug= 0,5 W/m²K). Proto zaručují velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti.

Vybírejte ze dvou základních typů

  • Sklopně odsuvné posuvné dveře jsou konstrukčně velmi podobné oknům. Nově jsou vybaveny nízkými dělenými prahy s přerušeným tepelným mostem. Výhodou těchto dveří je stejný design s ostatními okny a běžnými balkonovými dveřmi. Proto zaručují i stejnou tepelnou izolaci jako okna , jsou totiž stejně utěsněná. Liší se pouze kováním, které umožňuje jejich pohyb.
  • Zdvižně posuvné dveře - HS portál (HEBE SCHIEBE) si získávají stále větší oblibu mezi ostatními systémy posuvných dveří díky snadnému, komfortnímu ovládání a bezbariérovému prahu. Ten je vysoký jen 17mm a je sklolaminátový, proto přerušuje tepelný most. Nevýhodu tohoto typu dveří je horší utěsnění některých variant.
    Ačkoli na první dojem působí tyto dveře velmi lehce a křehce, lze je využít pro pro opravdu velké dveře, které mají i vyšší hmotnost. Jejich křídlo se posouvá ve vlastní kolejnici paralelně s rámem a neotvíravou částí, vozíky, na kterých dveře "jezdí", jsou elegantně skryty uvnitř posuvného křídla.
    Zdvižně posuvné dveře se vyrábí se v různých provedeních jako jednokřídlové a dvoukřídlové s více variantami směru otevírání křídel. Pro pasivní domy je vhodné dvoukřídlové provedení s fixním a posuvným křídlem (schema A).

Související články:

Okna vybírejte pečlivě, bunkr není řešení

Dřevěná eurookna? Nejen do pasivního domu

Hliník se odstěhoval na okna

Za vchod do domu se nestyďte!


12.3.2011

Doporučené odkazy

SLAVONA - tradiční český výrobce oken a dveří
Tradiční český výrobce dřevěných oken a dveří , zaměřuje se na výrobu eurooken pro ...
Plancher, s.r.o.
Společnost Plancher s.r.o. se specializuje na prodej a pokládku podlahových krytin, renovace ...

Notice: Undefined offset: 2 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy