Na co si dát pozor při úklidu toalety

Absolutní hygienická čistota domácnosti je téma, které je přetřásané stále častěji. Ne snad proto, že by se koronavirus nějak výrazněji šířil právě skrze toaletu u vás doma, ale celosvětová pandemie ukázala, že s dodržováním základních hygienických pravidel to v mnoha zemích není nejzářnější. Základní pravidla pro úklid toalet pravděpodobně znáte. V našem dnešním článku se zaměříme na několik dalších doporučení.

Ze země na stěnu

Nejvíce bakterií, virů a roztočů se tradičně ukrývá v obtížně dosažitelných prostorách. V tomto kontextu je dobré zvážit, zda nemůžete klasickou toaletu vyměnit za závěsné WC. Jak už název napovídá, tento typ toalety je zapuštěn do zdi a neposkytuje tak nevítaným hostům tak snadné útočiště. Bakterie, nebo třeba hmyz, se často živí kousíčky odumřelé lidské kůže a dalšími biologickými zbytky, které pochopitelně končí na zemi, ne na stěně.

Pravidelná dezinfekce

Toaletu a koupelnu je samozřejmě vhodné pravidelně dezinfikovat. Při volbě přípravku záleží hlavně na tom, zda máte malé děti či domácí mazlíčky. Pokud ano, nezbývá než volit šetrnější přípravky. WC sedátko je nejexponovanější částí vaší toalety. Měli byste ho vydezinfikovat alespoň obden, a to z obou stran. Bakterie totiž mohou přežívat i na spodní straně.

Záchodové sedátko je sice první na ráně, ale bakteriím se daří i na míse. WC mísa by měla být dezinfikována dvakrát týdně. Pochopitelně v domácnosti, u veřejných záchodů je adekvátní frekvence několikrát denně. Vzhledem k tomu, že mísa a sedátko jsou z různých materiálů, je vhodné použít na ně různé přípravky.

Při úklidu toalety je také třeba brát v potaz zdravotní stav členů rodiny. Celý záchod, tedy místnost i toaletu samotnou, je třeba uklízet alespoň jednou týdně, pokud jsou všichni v domácnosti zdraví. Trpí-li kdokoli z rodiny jakoukoli nakažlivou nemocí, frekvenci úklidu a typ čisticích prostředků byste tomu měli přizpůsobit.


12.3.2021

Doporučené odkazy

Plancher, s.r.o.
Společnost Plancher s.r.o. se specializuje na prodej a pokládku podlahových krytin, renovace ...

Notice: Undefined offset: 1 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Notice: Undefined offset: 2 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy