Ratan – jak pečovat o ratanový nábytek

Ratan je přírodní materiál, který si nachází stále více příznivců a to díky výhodám, jenž nabízí. Nejčastěji se s ním setkáme v podobě ratanového nábytku. Kousky z ratanu vyrobené jsou lehké a dají se snadno přemísťovat. Jsou však dostatečně pevné a odolné, proto si ratanový nábytek pořizujeme na zahradu, balkon či terasu. Výjimkou však není ani ratanový nábytek umístěný v interiéru. Využívají jej dokonce i hotely nebo restaurace. Obrovskou výhodou je totiž nenáročná péče.

Jak pečovat o ratanový nábytek?

Jak již bylo řečeno výše, ratan nevyžaduje žádnou speciální péči. Pro jeho údržbu postačí prachovka nebo vlhký hadřík. Použít můžeme také ruční vysavač nebo jemnější druhy kartáčů. Pokud je ratanový nábytek kombinovaný s textilním polstrováním, na to používáme běžně dostupné přípravky určené právě pro textil. Někdy postačí pouze mýdlová voda.

 Jaké kousky si pořídit?

Z ratanu se nejčastěji vyrábějí židle, křesla nebo pohovky. Velmi oblíbené jsou také ratanové papasany nebo závěsné křeslo. Objevují se však i další kousky nábytku, především jsou to konferenční stolky nebo komody. Díky různým druhům výpletů je nabídka široká.

Pro relaxaci je ideální volbou pohodlné ratanové křeslo. Vybírat můžeme z několika různých variant – křesla klasická, houpací, závěsná nebo papasany. Pohodlí podpoříme tím, že si do křesla pořídíme podsedáky. Veškeré kousky jsou vhodné jak na terasu, tak i na zahradu. Pokud jsme šťastnými majiteli zahrady zimní, tak i zde ratanové kousky naleznou své uplatnění. Velmi příjemné posezení je v závěsném křesle. Jestliže si nyní povzdechnete, že takový kousek není pro vás, neboť bydlíte v panelové bytě s balkonem, tak věřte, že i na balkon lze závěsné křeslo umístit a vůbec nemusíte vrtat otvor pro skobu na zavěšení. Většina modelů závěsných křesel je totiž opatřena vlastním stojánkem. 


15.7.2021

Doporučené odkazy


Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Notice: Undefined offset: 1 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Notice: Undefined offset: 2 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy