Zastřešení na zahradu patří vždy

Vyrobit si venkovní posezení není žádná legrace, ale když se práce podaří, je co oslavovat. Nejenže je najednou kde posedět s přáteli, ale také si člověk udělá místo k relaxaci s knížkou či bez. Na čerstvém vzduchu se totiž odpočívá nejlépe.

Aby však klídek a pohodička vydržely co nejdéle, je nezbytné nad posezením vybudovat i zastřešení. Bez něj by bylo sotva poloviční.

Pergola nebo altán?

Nejlepší zastřešení je takové, které dokáže ochránit před deštěm i slunečním zářením. Proto je nutné vyškrtnou si třeba slunečníky, potažmo valnou část markýz. Naopak je možné do kategorie ideálních střech zařadit pergoly a altány.

Jedná se o typické zahradní konstrukce, které jsou standardem jak u nás, tak i v zahraničí. Jsou vhodné pro všechny typy zahrad – moderní, japonské i rustikální.

Pergoly nabízejí pouze zastřešení, zatímco mnohé altány disponují také podlahou. To je velmi cenná přidaná hodnota, jelikož tu pak není potřeba pracně budovat. Takové verze samozřejmě stojí o dost více než ty bez podlah.

Obecně se nedá říci, jestli je lepší altán nebo pergola. Altány jsou mohutnější. Nejsou tudíž vhodné do menších zahrádek, zatímco pergola se vleze všude. Kdo má však štěstí na velký pozemek, klidně si může pořídit i velký altán.

Ostatní prvky

Sice se výše zmíněné zahradní zastřešení běžně vyrábí i z oceli, respektive hliníku, avšak většina lidí stejně preferuje dřevo. Je mnohem líbivější a lepší na dotek.

Kdo má na zahradě dřevěné zastřešení a chce dosáhnout stylové dokonalosti, měli by přemýšlet i o instalaci některého z mnoha druhů dřevěných plotů. Ty jsou esteticky zajímavé samy o sobě, nicméně i tak se ještě dají vylepšit kupříkladu o dřevěné zástěny. Jejich realizace je poměrně snadná a za ten efekt trocha té práce stojí.

Zástěny se ale nemontují pouze na ploty. Mohou velmi dobře fungovat právě i se zastřešením ve formě altánu či pergoly.


22.7.2022

Doporučené odkazy

Knauf Praha, s. r. o.
Společnost Knauf Praha, s. r. o., působí na českém trhu v oblasti výroby a prodeje ...
SLAVONA - tradiční český výrobce oken a dveří
Tradiční český výrobce dřevěných oken a dveří , zaměřuje se na výrobu eurooken pro ...
Evora CZ, s.r.o.
Moderní technologie pro větrání a vytápění rodinných domů a budov, zdravotechnika, centrální ...

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy