Některé instalatérské práce si můžete udělat doma sami

Ještě za dob tvrdého socialismu jsme byli schopni v domácích podmínkách opravit kde co, nicméně časy se mění. Dnes naopak ke kdejaké prkotině voláme hodinového manžela. Oba dva extrémy jsou samozřejmě špatně.

Některé drobnosti bychom měli umět řešit sami, ovšem na odbornou práci je lepší přeci jen povolat profesionály.

Čištění kanalizace je příliš náročné

Jedním ze zářných příkladů práce, kterou by neměl dělat amatér, je čištění, či dokonce oprava kanalizace. Jedná se o úkol pro profesionály, kteří jsou vybaveni nejen znalostmi, ale zároveň disponují i těmi správnými nástroji.

Průzkumy terénu se už dnes nedělají složitým prolézáním potrubí, ale za pomocí sofistikovaných kamerových systémů. Ty dokáží vlézt do každé roury, čím se dá poměrně snadno identifikovat problém a přistoupit k jeho řešení.

Pokud je potrubí v kanalizaci ucpané, obvykle se k jeho uvolnění použijí vhodné chemikálie, případně moderní nářadí. Čištění kanalizace tudíž může být zvládnuto poměrně rychle.

Potíže doma

Valnou část problémů, ke kterým se běžně volá instalatér, je možné vyřešit přímo v bytě, kupříkladu ucpaný záchod. Jedná se o klasický a celkem snadno vyřešitelný problém. Kdo se toho nebojí, může se pokusit uvolnit usazeniny vlastní rukou. Efektivním způsobem je i užití drátu. Ten je možné vyrobit třeba z vhodného ramínka na šaty.

V případě problémů je dobré použít hydroxid sodný, jenž je známý v našich zeměpisných šířkách jako krtek. S jeho pomocí se dokáže uvolnit i velký špunt.

Hydroxid sodný je vhodné použít také při čištění odpadu v umyvadle, dřezu, potažmo ve vaně. Stačí jen trochu nasypat do odpadu, nechat chvíli působit a posléze zalít horkou vodou. Efekt by měl být takřka okamžitý. Zvládnout takovouto práci by měl i naprostý laik. Ovšem pozor, nikoliv děti!

Pokud odpad nebude možné vyčistit vlastními silami, pak už je vhodné kontaktovat profesionála. To samé platí i o ucpaném záchodě.


16.6.2022

Doporučené odkazy

M.T.A. dodavatel materiálů pro dřevostavby
Obchodní společnost specializující se na dodávky konstrukčních, izolačních, těsnících a ...
Evora CZ, s.r.o.
Moderní technologie pro větrání a vytápění rodinných domů a budov, zdravotechnika, centrální ...
AC Heating - tepelná čerpadla
Nabízíme tepelná čerpadla vzduch-voda pro vytápění, vybavená inverterem-frekvenčním měničem, ...

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy