Když šetřit, tak efektivně

Zdá se, že nějaké formě energetické krize se asi v dohledné době nevyhneme, což mimo jiné znamená zvýšené náklady na cokoliv. Naštěstí není nutné se smířit se svým osudem, ale je možné také něco dělat.

Ušetřit na energiích jde relativně snadno, a to i bez nutnosti nějakého velkého omezování se. Někdy je však potřeba nejprve dostatečně investovat, což se ne každému zamlouvá.

Triků, jak ušetřit na energiích, je celá řada

Elektřina zdražuje, a tak je potřeba snížit její odběr. To však nemusí automaticky znamenat přestat sledovat televizi nebo skončit s používáním třeba mikrovlnné trouby. Snížit odběr lze už během nakupování.

Stačí si jen vybrat energeticky nenáročné přístroje. Je sice pravda, že zrovna takové jsou často o dost dražší než vyložení žrouti elektřiny, avšak zrovna tento druh investice se vrátí poměrně záhy. Novopečení majitelé svou chytrou volbu poznají již na prvním vyúčtování. Možností vedoucích k energetickým úsporám ovšem existuje mnohem více.

Jednou z těch nejefektivnějších je i používání LED světel. Ty jsou daleko šetrnější k majitelově peněžence a na rozdíl od stále hojně používaných vláknových žárovek také mnohem déle vydrží fungovat, aniž by došly k nějaké úhoně. Velkou měrou za to může právě výrazně nižší odběr elektřiny.

Lidé mohou dosáhnout zásadnější úspory energií třeba rovněž vhodným způsobem vaření. Nejedná se o žádnou alchymii. Bohatě postačí používat poklici. Ještě lepší jsou však v tomto směru tlakové hrnce, které sice mohou působit nebezpečně, nicméně jsou zcela neškodné. Tedy alespoň ty novější.

O papiňáku je všeobecně známo, že v něm trvá vaření o dost kratší dobu, než je standard, což samozřejmě v konečném důsledku znamená ušetřené peníze. Ročně klidně i pár tisícovek.

Užitečná soutěž

Vzhledem velkému množství triků, díky kterým lze šetřit na správných místech, by se neměl nikdo bát výrazného zchudnutí kvůli zvýšeným účtům za energie. Některé zajímavé tipy je možné okoukat třeba i ze soutěže E.ON Energy Globe, jež má za cíl najít ideální projekt v oblasti energetických úspor.


28.3.2022

Doporučené odkazy


Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Notice: Undefined offset: 1 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Notice: Undefined offset: 2 in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/clanky/view.php on line 47

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy