Rekonstrukce plotu - náhrada drátěného zděným

Autor:pavouk | další galerie autora
Datum vytvoření:5.5.2010
Kategorie:Stavby
Počet fotografií:12
Komentář:Jak je již patrno z jiných našich (autoři jova, pavouk) několika galerií (jezírko, zahrada, pergola), tak vám jistě neuniklo, že je na fotkách k vidění i zděný kazetový plot se zastřešením cementovou taškou. Nyní zde přiložím pár fotek, jak to vypadalo před jeho vybudováním, kdy sousední zahradu odděloval pouze starý drátěný plot, něco málo z průběhu stavby a fotky po dokončení plotu. Celá stavba probíhala během roku a půl, kdy byla přes zimu stavební pauza. Oddělit jezírko od "skladiště" na sousedově pozemku byla nutnost ! Posuďte sami, že takhle je to přeci jen lepší, než ten plot drátěný. Stavba probíhala za plného provozu jezírka, bylo nutné některé rostliny přesadit dále od plotu, při budování bylo nad jezírkem i provizorní lešení. Základy jsme kopali ručně, protože by tam žádná technika nezajela, a když ano, tak by byly škody na jezírku asi veliké. Plot je postaven z betonových tvárnic a celý je, stejně jako základ, protkán drátěnou armaturou, nahoře je plot (jednotlivá pole) zakončen nalitým překladem (věncem) a na velmi kvalitní flexibilní lepidlo jsou nalepeny betonové tašky, fasáda je stříkaný (nahazovaný) brizolit. Na všechny ochrany brizolitových fasád proti vnějším vlivům deště a sněhu používám nástřik Lukofobem, který za 1-2 roky opakuji, používám to i na chodníky a ostatní betonové plochy či tarasy (a na komín taky). A mohu vám říci, že ze všech prací, které provádím jsou asi nejhorší práce šalovací (základy, překlady,..) a armovací, dá se říci, že tyto úplně nesnáším, ale co se dá dělat. Plot je dlouhý cca 28 m. Stavba probíhala samozřejmě svépomocí.

Hodnocení

Průměrné hodnocení: 1,00

Hodnocení galerií je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace


Doporučené odkazy


Notice: Undefined index: gal_typ in /var/www/clients/client1561/web98/web/modules/galerie/view.php on line 131
SMOLA Josef ING. ARCH. - autorizovaný architekt
Dlouhodobě se věnuje problematice bydlení, individuálním návrhům domů, včetně tvorby interiérů a ...
RADION - Mgr.Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...
M.T.A. dodavatel materiálů pro dřevostavby
Obchodní společnost specializující se na dodávky konstrukčních, izolačních, těsnících a ...

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

pavouk
26.8.2010
Děkuji Jessi, že mne navedla na servery o zahradách, právě mi bylo sděleno, že jsem na jednom vyhrál první cenu v soutěži "Zahrada roku", ještě se o tom bude psát v časopise "Dům a zahrada", děkuji všem za podporu a za hlasování, přeji i ostatním mnoho úspěchů a potěšení z práce, která zkrášluje vaše zahrady a domy
epospa
19.6.2010
úžasné
vlamape
4.6.2010
Zahrádka je nádherná-pastva pro oči.
pavouk
25.5.2010
to petan: času dost, nyní už dopředu můžete o tom přemýšlet, co jak a kde zbudovat, nechat se inspirovat, někde si předpěstovat dřeviny a připravovat se, že jednou také začnete zahradu budovat. Jinak jezírko, zahrada, květiny, pergola, a další jsou i v jiných galeriích (Pavouk a Jova)
petan
25.5.2010
Krásná zahrada i jezírko, taky bychom s manželkou takovou jednou chtěli, ale zatím nemáme ani postaveno.
jessi
18.5.2010
Není zač....vždyť pošlete i starší fota.Na www.dumabyt.cz je jen jeden příspěvek,tam máte určo šanci.I já už tam jednou vyhrála.Je to sice jen o předplatné,ale i tak to potěší,když víte,že se to někomu líbí.A vaše zahrada je nádherná.O kunách mi povídejte,nám překousaly kabely v autě - potvory.Proto už raději moc nejezdím,aby mi to nechcíplo na křižovatce:-o
pavouk
18.5.2010
to jessi: děkuji za typy, mohl bych to vyzkoušet, jen nevím, zda mám ještě pořídit nějaká aktuálnější fota, ale zrovna tento rok je prapodivný, u nás na Vysočině byla dlouho zima a nyní už měsíc jsou teploty pořád nízké a navíc dost prší (nic nepokvete, něco uhnije,..škoda), jsme u rybníka, kde jsou teploty ještě nižší než někde mezi domy a pěkně tu protahuje, některé rostliny zlikvidovali pod sněhem hlodavci a každou chvíli čekám "nájezdy" kun, až se začnou pojímat, to bude zase spoustu krásy zničeno, ty kuny dokážou rozcupovat kde co, k sousedům, na zanedbanou zahradu, nechodí, ale k nám do těch upravených zákoutí ano, přitom u nás doma nejsou, ale v okolí v opuštěných stodolách mají svá útočíště, no dá to tedy starostí...,ještě jednou díky
jessi
18.5.2010
pro pavouka:vy tu vaši zahradu pošlete klidně do soutěže,třeba tady http://www.dumabyt.cz/poradna-a-diskuze/souteze/fotosoutez-nejhezci-zahrada-2391/#prispevek-0 a nebo tady http://www.tvujdum.cz/soutez/zahrada-roku-2010.aspx Minimálně v té první máte šanci na úspěch(tam toiž hodnotí redakce),ta vaše zahrada je krásná ;-)
devil99
9.5.2010
to pavouk: Jste opravdu šikovný!!! S úžasem si prohlížím Vaše příspěvky =)
pavouk
9.5.2010
Plot byl pracný, to máte pravdu, ale když už něco dělám, tak chci, aby to k něčemu vypadalo a aby to něco vydrželo, nemám rád provizoria a "něpodarky", s výsledkem jsem spokojený a vidím, že se líbí i ostatním, děkuji
pavouk
9.5.2010
Toto je jen nepatrná část zahrady, na druhé straně od RD je část se dřevinami,vpředu před RD je to spíše o květinkách a největšíí část zahrady tvoří vzadu za RD zahrada užitková (záhony, ovocné stromy a keře)
polimurda
9.5.2010
Plot je teda pěkně dlouhej a ještě k tomu ta práce-teda,ale jste si musel máknout!!Taková velká zahrada-pomalu jako na zámku.
pavouk
6.5.2010
čištění jezírka nesouvisí s plotem, jezírko se dá normálně obejít celé kolem po kamenech, jak jinak bych zalíval ty bonsaje u plotu (viz jiné galerie i s ukázkou čištění)
weendy
6.5.2010
taky nádherné snad nebudeš mít problém s čištěním rybníčku
vecernice
6.5.2010
Zahrada získala stavbou zdi soukromí a úprava zahrady vynikla.Máte vše moc hezké.
Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy