Čištění - obnova jezírka

Autor:pavouk | další galerie autora
Datum vytvoření:9.4.2010
Kategorie:Stavby, Zeleň
Počet fotografií:9
Komentář:

Po 3-4 letech je vždy vhodné vyčistit jezírko, neboť se jednak zanese vrstvou bahna a jednak se nekontrolovatelně přemnoží kořenový systém rostlin, důsledkem pak je, že tlející bahno způsobuje zakalení jezírka. Také se dost množí řasy v neudržovaném jezírku, pak ani nepomáhá odčerpání živin z vody rostlinami, ani zaručený koloběh vody, no a pokud svítí sluníčko, tak se řasám dobře daří. Na pár fotkách ukazuji jak jsme prováděli vyčištění hlavní části jezírka (přítokový potůček čistíme každý rok), kdy bylo nutno vybrat valouny z jezírka, vybrat bláto, proprat valouny na sítě vodou a uložit zpět do jezírka, nakonec osadit střídmě rostlinami (stejně se během roku pomnoží až dost). V jiné galerii je možno se podívat na fotky jezírka již "zarostlého". Ještě jednu dobrou radu na udržení čistoty jezírka - nachytejte si někde pár vodních šneků a uvidíte, jak se během roku pomnoží a pak pěkně vyčistí nazelenalé valouny a vodu budete mít jak křišťál.

Koloběh vody, její doplňování a filtrace

Koloběh vody je zajištěn čerpadlem, na kterém je současně umístěna i vodotrysková hlavice, zbytek čerpané vody se žene na rozdělovač, odtuď hadicí jedna polovina protéká filtrem (kapacita na 4m3 čištěné vody) a UV lampou (pak se tato voda vrací samospádem zpět do jezírka), druhá polovina vody je hadicí vedena na začátek potůčku, kde vytéká z bambusové trubky a teče asi třemi kaskádami také zpět k čerpadlu do hlavní části jezírka. Ještě je z jedné části jezírka odbočen přívod na bambusovou sklapovačku, ta si pak "cvaká" v pravidelných intervalech na poslední kaskádě. Doplňování vody do jezírka zajišťují dva přívody od svodů vody ze střechy RD a pergoly, navíc je možno doplnit vodu dalším "neviditelným" přívodem od dalšího čerpadla ze studně. Pokud je v jezírku vody přebytek (např. při trvalejších deštích", voda volně odtéká podzemní drenáží (trativod) do sběrné drenážního systému u plotu a dále do šachty dešťové kanalizace. Rozvody vody a přívody vody jsou podzemí a nejsou vidět, taktéž i systém čtyř osvětlujících nízkonapěťových lamp, které nasvěcují jezírko v noci a jsou ovládané časovým spínačem, jiný časový spínač je napojen na přívod napájení čerpadla a naopak v noci lze čerpadlo také takto vypínat.

Jezírko před čištěním - řasy a kalValouny, kameny a rostliny byly vyjmuty z jezírkaCelkový pohled po vybrání jezírkaValouny (kačírekú uložen po vybrání na hromaduPracné ruční čištění valounů po malých dávkách na sítech - prolévání vodouPřestávka na pivoNové osazování jezírka valouny, kameny a rostlinami, instalace čerpadlaJeírko po vyčištěníJiný pohled na znovu čiré jezírko

Hodnocení

Průměrné hodnocení: 1,25

Hodnocení galerií je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace


Doporučené odkazy

SCHIEDEL-komínové systémy
Společnost SCHIEDEL, a.s . je předním výrobcem komínových systémů na českém trhu s více než ...
Schody Matůš
Výroba dřevěných schodišť z masivu, dodávky na klíč dle požadavků zákazníka od stylových schodišť ...
RADION - Mgr.Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

mare81
5.5.2010
opravdu inspirativni, dobry napad s temi kameny
jessi
5.5.2010
Aha,děkuji....já myslela,že Hrušovany n.Jevišovkou....já totiž pracuji hned vedle.
pavouk
5.5.2010
Hrušovany u Brna
jessi
5.5.2010
Od kterých Hrušovan?
pavouk
5.5.2010
Ty hrubší kameny (skalka) jsou od nás z lesa, tam je jich naštěstí dost (máme tu po kopcích rozpadající se skály a po úbočích kopců je jich rozkutáleno na milióny)
pavouk
5.5.2010
Jinak fota jezírka jsou ve starších galeriích. zde je pouze popis jeho čištění.
pavouk
5.5.2010
Kameny (oblázky) u nás sice nejsou (a lituji, že taková řeka či potok, kde jsou, není u nás na Vysočině), ale dají se koupit - dovézt z některých pískoven. Já je mám z nánosových lomů od Hrušovan, ale také se dají sehnat i v říčních lomech na labi například.
jessi
5.5.2010
Nádhera....a těch kamenů!Já chci takyyyy ;-)
pavouk
5.5.2010
No ale my máme taky psa (zlatý retriever) a tohoto jezírka si nevšimne, on na vodu moc není, raději si honí po zahradě "svůj" míč
polimurda
4.5.2010
To já bych jezírko nemohla mít.Naši dva psy by se mi tam chodily koupat! :-))
rozajda
16.4.2010
Jezírko i celá zahrada jsou nádherné, těším se na vaše další fotky.
vecernice
10.4.2010
Tato galerie je velkou inspirací
Soutěže | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Stavba Domu snů | Nabídka realit | Články o dřevostavbách | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.

Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | Okna | Dveře | ekoDŘEVOSTAVBY | Dřevostavby | Dům snů | Dřevěná garážová vrata | Eurookna a dveře | SENUB | Okna a dveře | Dětský nábytek Intena | Dětské pokoje | Stavební a zateplovací práce | Záclony | Vestavěné skříně |Vysavače pro domácnost | Drevoastyl.cz - Nejlevnější nábytek | Střešní a ateliérová okna | Nábytek Jeko - nábytek z masivuMříže, garážová vrata, brány | Postele, matrace, rošty | SLAVONA | Ekonomické stavby