Tepelná pohoda s podlahovým topením

Podlahové topení je moderní a úsporný způsob vytápění, dotváří nejen image bydlení v 21. století, vždyť kdo by nechtěl mít místnosti bez trubek a radiátorů, ale přináší až neuvěřitelný komfort a pocit pravé domácí pohody. Teplo od nohou je bezpečí, jistota, klid a pohoda..

Podlahové vytápění oproti klasickému zajišťuje zvýšení sálavé topné plochy a současné snížení teploty vzduchu. Umožňuje zvýšit vlhkost vzduchu bez následné kondenzace par a vyrovnání teplot stěn. Navíc tak dosáhneme rovnoměrného rozložení teploty v celém prostoru.

Podlahové vytápění zabezpečí přiměřený pocit tepla, i když je teplota v místnosti přibližně o 2° C nižší než při jiných způsobech vytápění, protože teplota v místnosti je v úrovni podlahy, uživatel má „nohy v teple" a nepociťuje chlad. Snížením teploty vzduchu o 3-5 °C při zachování tepelné pohody klesnou provozní náklady o 20 - 30%.

Další výhody systému podlahového vytápění

 • ü je vhodné i pro aplikaci netradičních zdrojů energie
 • ü je vhodné do všech typů místností bez ohledu na způsob jejich využívání (mj. je ideální pro použití i v památkových objektech)
 • ü umožňuje přizpůsobit vytápění jednotlivých místností jejich účelu (např. kancelář bude vytápěna jinak než byt nebo chodba)
 • ü nevyžaduje údržbu - tzv. bezúdržbový systém

Když je to trendy, musí to být drahé... Omyl...

Podlahové vytápění zaručuje energeticky úsporný provoz - ušetří až 30% nákladů za vytápění. Patří mezi velkoplošné sálavé topné systémy, z vytápěné plochy - podlahy - se teplo šíří rovnoměrně do celého prostoru. Teplota vody, která proudí trubkami v podlaze, je nižší než 50 °C, což představuje vysokou provozní úsporu energie.

Dokonalé sladění jednotlivých komponentů podlahového topení zaručuje nízké náklady také na instalaci. Relativně nízká teplota vody snižuje spotřebu paliva. Systém vyžaduje velmi malý objem topné vody: 0,5 l na 1 m² topné plochy. Ve srovnání s tradičními vytápěcími systémy může být teplota v místnostech snížená o 2-3 °C.

Výrazné úspory nákladů se ještě důkladněji projeví ve spojení s moderními zdroji energie. K těm rozhodně patří kvalitní kondenzační technika či solární technologie. Jedná se o další způsob řešení úspor.

Navíc je topení zabudované v podlaze a proto nenarušuje architektonické řešení a design interiéru.

Zelená úsporám

V současné době se připravují komplexní systémy pro řešení energetický úspor. Součástí těchto systémů může být i podlahové vytápění a pak je možné, při jeho realizaci, čerpat dotace v rámci programu Zelená úsporám

Jak funguje systém podlahového topení?

Instalováním podlahového nebo stěnového vytápění můžete ve vašem domě nebo bytě dosáhnout stavu, kterému říkáme tepelná pohoda. Je to stav, v němž máte doma ideální teplotní podmínky: není vám příliš teplo ani příliš zima a cítíte se příjemně, aniž byste se museli neustále oblékat nebo svlékat. Systém podlahového vytápění, který naplní Váš byt pohodou, musí být tvořen kvalitními prvky, které jako jediné Vám zajistí bezstarostný komfort

Jakým způsobem podlahové topení vytápí?

Jedná se o sálavý způsob vytápění. To znamená, že aktivní vytápěné plochy vydávají sálavé teplo, díky němuž se postupně ohřívají i neaktivní plochy. Tyto původně neaktivní plochy pak také vyzařují do místnosti teplo, takže jsou vnímány jako tepelně aktivní. Toto se projevuje i při užití nejen podlahového, ale i stěnového topení (např. hexatherm).

Jaký zdroj tepla se používá pro systémy podlahového topení?

Podlahové topení umožňuje použít jakýkoli nízkoenergetický zdroj tepla (tepelné čerpadlo, solární článek, kondenzační a nízkoteplotní technologie). Nejvhodnější je nízkoteplotní kondenzační kotel; právě nízkoteplotní systémy totiž podporují jeho vysokou hospodárnost.

Je podlahové topení vhodné pro alergiky?

Sálavé systémy vytápění jsou zdraví prospěšné. Dochází totiž k rovnoměrnému rozložení teploty, nedochází k víření vzduchu ani prachu. Systém zajišťuje kvalitní mikroklima, brání vzniku plísní a mikroorganismů - v důsledku tak snižuje riziko vzniku alergií.

Gabotherm - proč zvolit ten a ne jiný?

Pro systém Gabo hovoří nejen více než padesátileté zkušenosti v Německu, ale bez jediného selhání i 16 let instalací u nás - což už může být bezesporu symbolem kvality. Disponuje skutečnými výhodami:

 • jde o ucelený systém do sebe perfektně zapadajících komponentů
 • přizpůsobí se jakémukoli prostoru
 • pohodlná a rychlá montáž
 • životnost přes padesát let
 • bezproblémový provoz
 • vhodný pro všechny podlahové krytiny
 • záruka 10 let na celý systém
 • a samozřejmě úspora nákladů

Co se myslí systémem gabo?

Instalace podlahového topení je především o trubkách. Použijte polybutenové trubky. Existují i jiné, méně kvalitní a lacinější materiály, ale jen polybuten (PB) splňuje všechna kriteria kvality a bezpečnosti. Jeho bezkonkurenční předností je absolutní odolnost vůči korozi a vysoká schopnost tlumit hluk v rozvodech. Vlivem namáhání v tlaku mají všechny plasty sklon k tečení (uhýbání). Takové chování je speciálně u polybutenových trubek nepatrné a proto jsou polybutenové trubky nejvhodnější pro svěrné a lisované spoje, které jsou u podlahového topení aplikovány. Nejvhodnější je rozměr 15 mm - praktický z hlediska využití, manipulace i investice.

Pro snadné uložení trubky si pořiďte systémovou desku 1.2.3. Deska působí jako tepelná a protihluková izolace, minimalizuje povrchové nerovnosti a slouží také jako ochrana před vlhkostí. Je vhodná pro všechny podklady, dovoluje pevnou fixaci a přesné vedení PB trubky. Díky této výbavě dovoluje bleskovou montáž

Konečně pro napojení jednotlivých okruhů se používá rozdělovací stanice VSS nebo VSV. Pomocí regulačních prvků je možné řídit průtoky v jednotlivých okruzích samostatně. Zajistí tak v místnosti tepelnou pohodu na míru. VSS používá unikátní systém připojení pomocí násuvných spojů splňující všechny současné požadavky na spolehlivou a přitom rychlou montáž bez nutnosti dalšího nářadí.

KKH Brno, spol. s r. o.

http://www.kkh.cz/

http://www.podlahovetopeni.cz/

http://www.stenovetopeni.cz/

http://www.wolf-kotle.cz/

http://www.wolf-solar.cz/


15.7.2009

Doporučené odkazy

Evora CZ, s.r.o.
Moderní technologie pro větrání a vytápění rodinných domů a budov, zdravotechnika, centrální ...
AC Heating - tepelná čerpadla
Nabízíme tepelná čerpadla vzduch-voda pro vytápění, vybavená inverterem-frekvenčním měničem, ...
SCHIEDEL-komínové systémy
Společnost SCHIEDEL, a.s . je předním výrobcem komínových systémů na českém trhu s více než ...

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

rico
28.6.2010
Podlahové topení je moc užitečné. Hlavně třeba v koupelně.
mare81
5.5.2010
o podlahovem topeni snim
rozajda
4.5.2010
Proč žrout peněz?
uuuuu
4.5.2010
Podlahové topení je žrout peněz
helun
9.9.2009
Zkusim se doma zminit o podlahovem topeni a treba si ho i prosadim!
jirulka
5.8.2009
Pokud se někdy dočkám toho že budu mít vlastní domeček tak si prosadím podlahové topení
hela64
3.8.2009
Je to fakt úžasné, co všechno se dokáže vymyslet. Musí to být paráda nemít doma normální radiátor a přitom mít teploučko. A je pravda, že teplo od nohou je základ, protože právě od nohou člověk nejvíce prochladne. Taky bych chtěla mít doma podlahové topení, ale to si na to nejdříve budu muset našetřit finance.
Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Stavba Domu snů | Články o dřevostavbách | Česká okna a dveře | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | Dům snů  | Česká okna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy