Pohovka, nebo sedací souprava?

Nevejde se vám do malého obývacího pokoje sedací souprava? Nevadí! Pořiďte si pohodlnou pohovku!
Nabídka trhu je v segmentu pohovek bohatá a vybrat z ní jednu jedinou nebývá zrovna lehké. Před výběrem byste si proto měli zodpovědět hned několik otázek týkajících se vašich očekávání, účelu pohovky, její velikosti a materiálu. Důležité však je i její umístění. Vezměme to ale hezky popořádku.

Zaměřeno na účel

V první řadě si dobře rozmyslete, jakým činnostem se na své nové pohovce budete primárně oddávat. Bude-li to sezení, zvolte pohovku s pohodlnými opěradly. Pokud si v ní budete i dřímat,měla by v hledáčku vašeho zájmu být hlubší pohovka s měkkými polštáři. A plánujete-li na ní tu a tam uložit návštěvu, řešením pro vás bude rozkládací pohovka.

Jakou velikost?

Vaše nová pohovka může být dvojmístná, trojmístná, popřípadě do L, které se také říká pohovka s lenoškou. Zde záleží především na rozměrech obýváku. Vzhledem k tomu, že uživatelé velkých obývacích pokojů většinou upřednostňují sedací soupravy, ideálním řešením do menších pokojů jsou dvoumístné pohovky na nožičkách, které opticky zvětšují prostor.

Jaký materiál?

Pohovku můžete mít koženou, nebo textilní. Luxusně vypadá a na údržbu je nenáročná pohovka kožená. Na dotek ale může být studená, obzvláště pokud na ní usednete v sukni nebo v kraťasech. V tomto ohledu jsou příjemnější pohovky textilní, ať již z přírodních či syntetických vláken. Ty navíc, pokud je správně naimpregnujete, dobře odpuzují nečistoty.

Umístění pohovky?

Kam pohovku umístit? Ideálně do prostoru, čímž jí dáte šanci náležitě vyniknout. Obzvláště pokud se jedná o nějaký zajímavý designový kousek. Snažte se vyvarovat prvoplánovitému umístění pohovky ke stěně. Na pozoru buďte také před přímým sluncem, na němž některé materiály blednou.

25.1.2021

Doporučené odkazy

RADION - Mgr.Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...
Knauf Insulation
Světový výrobce a dodavatel izolací se širokou škálou výrobků splňujících požadavky na energetickou ...
AC Heating - tepelná čerpadla
Nabízíme tepelná čerpadla vzduch-voda pro vytápění, vybavená inverterem-frekvenčním měničem, ...

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy