I malá kuchyň vypadá útulně. Stačí zvolit správnou linku

Pokud se pouštíte do rekonstrukce kuchyně v panelákovém bytě, pravděpodobně vás při plánování zabrzdí nedostatek prostoru. V malé místnosti je nezbytné rozložení kuchyňské linky promyslet, aby byl výsledek praktický a funkční, ale přitom neztrácel ani po designové stránce. V následujících řádcích vám dáme hned několik užitečných rad.

Velkou roli hraje v podstatě každý centimetr. Do malé kuchyně sice nenapasujete oblíbený ostrůvek, nicméně i řešení ve tvaru písmene L anebo I vypadají půvabně.

Vyberte vhodnou barvu

Přestože je zásadní především funkčnost, neměli byste opomíjet ani vzhled. Chcete se v kuchyni cítit příjemně? Dívat se na ni budete každý den, a proto neodsouvejte design na druhou kolej. V malém prostoru jsou vhodné studené odstíny, protože opticky místnost zvětší. Fantazii se meze nekladou. Studené odstíny perfektně zkombinujete s barevnými doplňky.

S teplými odstíny zabodujete na větších plochách, například v okamžiku, kdy je kuchyň propojená s jídelnou a obývacím pokojem. Do malé místnosti se teplé barvy nedoporučují, protože by ji opticky zmenšily.

Pohrajte si se světlem

Při nedostatečném osvětlení se vám bude špatně vařit, navíc si můžete způsobit i nemalý úraz. S osvětlením si vyhrajte, protože i v malé kuchyni dokáže zázraky. V případě nízkých stropů zapomeňte na lustry. Ideální jsou nástěnná svítidla. Hlavní osvětlení je stejně nad kuchyňskou linkou, které bývá vyřešeno LED pásky anebo bodovkami.

Jestliže hledáte specialistu na kuchyně, podívejte se do nabídky studia Kuchyně Gabon. Připraveny má projekty pro jakékoliv místnosti. Pokud vám sektorové malé kuchyně nevyhovují, investujte do varianty na míru. Sice je dražší, nicméně využijete každý volný kout v místnosti. Výsledek bude jednoznačně excelentní.


25.1.2021

Doporučené odkazy

M.T.A. dodavatel materiálů pro dřevostavby
Obchodní společnost specializující se na dodávky konstrukčních, izolačních, těsnících a ...
Knauf Praha, s. r. o.
Společnost Knauf Praha, s. r. o., působí na českém trhu v oblasti výroby a prodeje ...
SLAVONA - tradiční český výrobce oken a dveří
Tradiční český výrobce dřevěných oken a dveří , zaměřuje se na výrobu eurooken pro ...

Komentáře

Přidávání komentářů je možné pouze pro přihlášené uživatele.

 


Zapomněli jste svoje přihlašovací údaje?
Registrace

Český kanafas | Chalupářská svítidla | Galerie o bydlení | Články o bydlení | Venkovský styl | Odkazy
To pravé BYDLENÍ - magazín o bydlení, informační portál o bydlení, stavebnictví a zahradě. Inspirace, trendy a Vaše fotogalerie.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Vybavení chalupy | Stavba chalupy